“Bugün geri kalan hayatının ilk günü.”

İşte mutfaktaki tabağın üzerinde yer alan bu motto Tess’in aklını başından almıştır. Her ne kadar üniversite öncesinde son bir tatil için Floransa’da olsa da hayatı sonsuza kadar değişmek üzeredir. Gus ve ailesi de Floransa’dadır. Onların da hayatı dramatik bir şekilde değişmiştir.

Bu on sekiz yaşındaki iki gencin yolu İngiltere’ye dönmeden önce kesişir. Sonra aradan on altı yıl geçer. Hayat ve aşk her ikisine de farklı yollar çizer. Bu kadar zamandan ve bir sürü olaydan sonra birbirilerinden uzaktaki bu iki gencin tekrar bir araya gelme şansı yoktur herhalde, değil mi?

Hayatınızda birkaç saniyeliğine denk geldiğiniz kişi ya beraber olmanız gereken kişiyse?

 

Kate Eberlen

Londra'dan yaklaşık otuz mil uzakta küçük bir kasabada büyüdüm ve çocukluğumu kitap okumak ve kaçmak için özlem geçirmek için harcadım. Londra Yeraltı Haritası'nı kalpten öğrendim, bu yüzden fırsat doğduğunda ve ne zaman hazır olacağım. Farklı yaşamlarla ve kültürlerle olan hayranlığım Oxford Üniversitesi'nde Klasikler dersi vermeye yöneltti, ancak akademik dünyada iş dünyamdan daha az ilgi gördüğümü keşfettim. Çok sayıda işim vardı - kendi kuyumculuk işini on iki yaşındayken, Roma ve New York'ta au çifti, Harrods'da kız çocuğu (gülümseyerek, sanki birisi "Bu işe bahse girerim sanki. Iniş ve çıkışları var '), kitap yayınlama ve yazmada çalışmaktır. Son zamanlarda, Sevdiğim bir ülkede İtalya'da daha fazla vakit geçirmek için İngilizce'yi Yabancı Dil olarak öğretmeye eğitim verdim. Ben yazdım Bayan You sabahları öğretiyordu öğleden sonraları. Bir sonraki romanım için, Catullus'un şiirlerini kimlik ve sevgi hakkında güncel anlatıya dokundurarak klasik edebiyata olan tutkumu tekrar ziyaret ediyorum.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir