“Fikrimi çalmaları mühim değil… Asıl mühim olan kendi fikirlerinin olmaması.”

Sırbistan’ın en prestijli edebiyat ödülünün sahibi Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat çağının ötesindeki bir mucidin, bir deli-dahinin, sırlarla dolu bir adamın hikayesini anlatıyor. Vladimir Pištalo elektrik yüklü, eğlenceli üslubu ve ustaca kurgusuyla hem biyografik roman türüne yeni bir soluk getiriyor hem de hiçbir ayrıntıyı atlamadan, Nikola Tesla’nın bilinmezlerle dolu hayatını aydınlatıyor.

Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat’ı okurken Nikola Tesla’nın dehasını bir kez daha takdir edecek, hayatı başarılarla, kalp kırıklıklarıyla ve yoksullukla geçen bir adamın bitmek bilmez hırsına tanık olacaksınız.

 

 

Vladimir Pistalo

Vladimir Pištalo, 1960 doğumlu Sırp yazardır. 2008'in en iyi romanı ödülünü kazanmıştır. Vladimir Pištalo Belgrad Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra New Hampshire Üniversitesi'nde Sırp göçmenlerin özdeşleşmiş kimliği üzerine doktorasını kazandı. Halen Massachusetts, Worcester'daki Becker Koleji'nde Dünya ve ABD tarihi dersleri veriyor. Mostar, Kraljevo ve Belgrad'dan sonra 1993 yılında Birleşik Devletler'e göç etti.

Sisteme Kayıtlı 1 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir