Aşkın zaman içinde ne kadar farklı şekiller alabileceğine dair dokunaklı bir hikâye… Üç neslin hikâyesi…

Yirmi bir yaşındaki Joy, 1950’lerde Hong Kong’da yaşarken yakışıklı deniz subayı Edward’la tanışır. Başta bu genç adama âşık olma ihtimali aklının ucundan bile geçmemiştir. Fakat birbirlerinin ruh eşi olduklarını anlayan iki gencin düğün tarihi yirmi dört saat içinde belirlenir. Artık Joy da kocasıyla beraber dünyayı gezmeye başlamıştır ve çok mutludur. Ama evlilik hayatının sandığı gibi olmadığını kısa süre sonra zor yoldan öğrenecektir…

1980’lerde Joy’un kızı Kate, ailesinin yanından gizemli bir şekilde kaçar ve on altı yıl sonra onun kızı Sabine hemen hemen hiç tanımadığı büyükannesi ile büyükbabasını ziyarete gider. Çok geçmeden Kate de aralarına katılır.

Aynı çatı altında yıllar sonra ilk kez bir araya gelen üç kadının keşfedeceği çok önemli sırlar ve gerçekler vardır: Bir anne ile kızı arasındaki sevgi asla tükenmez, aşkın doğası yağmur gibidir ve kadınlar sevdikleri için en büyük zorluklara bile göğüs gerebilir.

“Annelere, kızlarına ve âşıklara dair derin bir hikâye.”-Daily Mail-

“Anneler ile kızları arasındaki ilişkinin kitap şekline bürünmüş hali, o kadar ustaca kaleme alınmış… Ayraç olarak mendil kullanabilirsiniz.”-Elle-

“Duygularınızı bir hız treninden daha fazla değiştirecek.”-Company-

“Üç güçlü kadının hayata bakış açısı ve ait oldukları nesiller inanılmaz bir ustalıkla resmedilmiş.”-Hello!-

“Nefes kesici bir aile dramı.”-Publishers Weekly-

“Jojo Moyes inanılmaz yetenekli bir yazar…”-Paula McLain-

“Müthiş bir roman; zengin, derin ve harika karakterlerle dolu. Ah şu kadınlar!”-Anne Rivers Siddons-

“Tadı damağınızda kalacak.”-Library Journal-

“Moyes’in ince üslubu ve zarif dokunuşlarıyla leziz bir roman.”-Publishers Weekly-

“Güçlü, gerçekçi ve sevimli.”-Sunday Express-

“Çok büyüleyici ve dokunaklı bir hikâye.”-Lesley Pearse-

Jojo Moyes

1969 yılında İngiltere’de doğan Jojo Moyes aslen İngilizdir. Gerçek mesleği gazeteci olan Jojo Moyes romanlarıyla tanınmaktadır. Romantik romacılar klasmanında birinci sırada yer alan Moyes’in kitapları 11 farklı dile çevirilmektedir. Eğitimini University of London ve Bedford New College, Londra Üniversitesi tamamlayan Jojo Moyes yüksek lisansını burs yardımıyla şehir üniversitesinde tamamlamıştır. 10 yıl boyunca Hong Hong’da çalışan Moyes 1988 yılında yardımcı haber editörülüğüne yükselmış son olarak 2002 yılında medya muhabirliğine atanmıştır. Medya muhabirliğinden istedikerlini bulamayan kitap yazmaya başlamıştır.

Sisteme Kayıtlı 4 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir